Opolscy samorządowcy na nowo kalkulują stawki za wywóz odpadów. Czekają nas drakońskie podwyżki opłat za śmieci

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Opolscy samorządowcy na nowo kalkulują stawki za wywóz odpadów. Czekają nas drakońskie podwyżki opłat za śmieci

Radosław Dimitrow

Samorządowcy na nowo kalkulują stawki za wywóz odpadów i wychodzi im, że powinny one wzrosnąć do 18 zł, a w niektórych przypadkach nawet 20 zł za osobę. Złożyło się na to kilka czynników.

Wójtowie i burmistrzowie przeliczają właśnie koszty wywozu śmieci, bo wiele z nich musi rozpisać na nowo przetargi na te usługi. Okazuje się, że stawki, które określili jeszcze w 2013 r. (wtedy wchodziły w życie nowe przepisy o gospodarowaniu odpadami) dziś nijak mają się do obecnych kosztów - są znacznie zaniżone.

 • Dlaczego zdaniem samorządowców podwyżki opłat za śmieci są nieuniknione?
 • Samorządowcy zapewne zrobią wszystko, by uniknąć drakońskich podwyżek przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Ale zaraz po nich będą je wprowadzać.
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.