Opolscy aptekarze: Nocne i świąteczne dyżury aptek mają sens w miejscowościach, gdzie jest nocna i świąteczna opieka medyczna

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

Opolscy aptekarze: Nocne i świąteczne dyżury aptek mają sens w miejscowościach, gdzie jest nocna i świąteczna opieka medyczna

Krzysztof Strauchmann

Aptekarze z Otmuchowa i Paczkowa proszą o zwolnienie ich z nocnych i świątecznych dyżurów. Bo pacjenci i tak jadą do większych miast, gdzie przyjmują lekarze. W tej sprawie szykuje się zmiana przepisów.

- Dwadzieścia lat temu, kiedy ludzie nie mieli tylu samochodów, nocne dyżury miały sens - mówi Regina Babiak, właścicielka apteki w Otmuchowie. - Odkąd w sąsiedniej Nysie w centrum handlowym działa apteka o wydłużonym czasie pracy, pacjenci u nas to rzadkość. Czasem przez dwa miesiące nie zgłasza się nikt, kto chciałby wykupić pilnie potrzebne lekarstwa. A koszty dyżurów musimy ponosić my.

 • - Po co dyżury aptek w miastach, w których nie ma nocnej i świątecznej opieki medycznej? - pyta starosta nyski.
 • - Nie wyobrażam sobie, żeby w 15-tysięcznej gminie mieszkańcy zostali bez dyżuru apteki - ripostuje burmistrz Otmuchowa.
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.