Opole: Pływalnię Akwarium czeka remont, ale nadal ma działać

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik / Archiwum [O]
Artur Janowski

Opole: Pływalnię Akwarium czeka remont, ale nadal ma działać

Artur Janowski

Jeszcze w tym roku przebudowana będzie instalacja uzdatniania wody. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje też inne modernizacje.

Pływalnia - zamknięta tradycyjnie przez całe wakacje - znów działa, ale to wcale nie oznacza, że wszystko tam funkcjonuje idealnie. Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał właśnie z budżetu miasta 148 tysięcy złotych na modernizację instalacji uzdatniania.

- Przebudujemy istniejący obieg wody i zmienimy sposób jej filtracji - tłumaczy Przemysław Zych, dyrektor MOSiR. - Dotychczasowy układ łączył dużą i małą nieckę, co w kontekście oczekiwanych parametrów temperatury wody i zawartości chloru – było mało skuteczne i kosztowne. Dlatego w ramach inwestycji – mała niecka otrzyma własną instalację obiegu wody, zostanie też wyposażona w odrębną komorę przepływu oraz nowe, skuteczniejsze filtry. Dodatkowo unowocześnimy systemu uzdatniania wody w wannie hydromasażu. Szacujemy, że dzięki tej inwestycji zaoszczędzimy rocznie około 50 tysięcy złotych. Remont nie będzie wymagać zamknięcia obiektu - podkreśla Zych.

W czasie przerwy technologicznej MOSiR przeprowadził sporo prac naprawczych na pływalni, ale nadal obiekt potrzebuje dużego remontu.

Konieczne jest m.in. uszczelnienie obu niecek, modernizacja centrali wentylacyjnej czy modernizacja instalacji ozonowej.

MOSiR chciałby, aby większość prac była przeprowadzona w 2018 roku, ale muszą się na to znaleźć pieniądze w budżecie miasta. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku.

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.