Opole i ECO chcą walczyć ze smogiem

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Artur Janowski

Opole i ECO chcą walczyć ze smogiem

Artur Janowski

Mieszkańcy Opola będą mogli liczyć na dotację, która pomoże im wymienić stary piec, a także przyłączyć kamienicę do sieci ciepłowniczej.

Program - który miałby to umożliwić - to efekt współpracy władz miasta i spółki.

Dofinansowanie można będzie uzyskać na podłączenie do sieci, montaż pompy ciepła, zastosowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego, jak również montaż nowoczesnego pieca.

Np. wspólnota mieszkaniowa, składająca się z 10 lokali, może liczyć na dofinansowanie do budowy węzła cieplnego oraz wykonanie wewnętrznych instalacji w wysokości do 50 tysięcy złotych, jeśli zdecyduje się na podłączenie do ciepłociągu. Maksymalna dotacja do osoby indywidualnej wyniesie 7 tys. zł.

W wyborze najkorzystniejszego sposobu ogrzewania, przeprowadzeniu procedury pozyskania dotacji, a nawet w wykonaniu prac budowlanych pomoże ECO.

- Ze swojej strony gwarantujemy, iż każdy, kto zechce skorzystać z programu otrzyma pełną kalkulację kosztów i kompleksowe doradztwo - mówi Wojciech Radziewicz, prokurent ECO i dodaje, że w ramach realizacji programu spółka będzie prowadzić też działania edukacyjne.

W tym roku na program „Czyste powietrze – oddech dla Opola” miasto chce przeznaczyć 300 tysięcy złotych, co w skali budżetu Opola nie jest to dużą kwotą.

- Program dopiero startuje, ale mam nadzieję, że będzie kontynuowany. Warto pamiętać tylko w tym roku na walkę ze smogiem wydamy około trzech milionów złotych, w tym są pieniądze na wymianę pieców, czy podłączenie do sieci ECO - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Opolskie info 16.06.2017

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Pro Media Sp. z o.o.