Opole i ECO chcą walczyć ze smogiem

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Artur Janowski

Opole i ECO chcą walczyć ze smogiem

Artur Janowski

Mieszkańcy Opola będą mogli liczyć na dotację, która pomoże im wymienić stary piec, a także przyłączyć kamienicę do sieci ciepłowniczej.

Program - który miałby to umożliwić - to efekt współpracy władz miasta i spółki.

Dofinansowanie można będzie uzyskać na podłączenie do sieci, montaż pompy ciepła, zastosowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego, jak również montaż nowoczesnego pieca.

Np. wspólnota mieszkaniowa, składająca się z 10 lokali, może liczyć na dofinansowanie do budowy węzła cieplnego oraz wykonanie wewnętrznych instalacji w wysokości do 50 tysięcy złotych, jeśli zdecyduje się na podłączenie do ciepłociągu. Maksymalna dotacja do osoby indywidualnej wyniesie 7 tys. zł.

W wyborze najkorzystniejszego sposobu ogrzewania, przeprowadzeniu procedury pozyskania dotacji, a nawet w wykonaniu prac budowlanych pomoże ECO.

- Ze swojej strony gwarantujemy, iż każdy, kto zechce skorzystać z programu otrzyma pełną kalkulację kosztów i kompleksowe doradztwo - mówi Wojciech Radziewicz, prokurent ECO i dodaje, że w ramach realizacji programu spółka będzie prowadzić też działania edukacyjne.

W tym roku na program „Czyste powietrze – oddech dla Opola” miasto chce przeznaczyć 300 tysięcy złotych, co w skali budżetu Opola nie jest to dużą kwotą.

- Program dopiero startuje, ale mam nadzieję, że będzie kontynuowany. Warto pamiętać tylko w tym roku na walkę ze smogiem wydamy około trzech milionów złotych, w tym są pieniądze na wymianę pieców, czy podłączenie do sieci ECO - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Opolskie info 16.06.2017

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.