Piotr Guzik

Opole dołoży się do polderu Żelazna. To otwiera drogę do jego realizacji

Powstanie polderu Żelazna zabezpieczy przed zalewanie m.in. rejon obwodnicy północnej Opola. Fot. Archiwum Powstanie polderu Żelazna zabezpieczy przed zalewanie m.in. rejon obwodnicy północnej Opola.
Piotr Guzik

Podczas czwartkowej sesji radni zgodzili się na to, by miasto wsparło finansowo realizację polderu Żelazna przez Wody Polskie. Wkład Opola wyniesie ponad 30 mln złotych.

Wcześniej kwota ta miała być przekazana podlegającemu urzędowi marszałkowskiemu Wojewódzkiemu Urzędowi Melioracji i Urządzeń Wodnych. Zlikwidowano go jednak z początkiem tego roku, jego kompetencje przejęło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

- Ponieważ samorząd nie może wprost dotować inwestycji realizowanych przez instytucje państwowe, zwróciliśmy się do Regionalnej Izby Obrachunkowej o opinię w tej sprawie tego, jak możemy wesprzeć to ważne zadanie - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.