Krzysztof Ogiolda

Opolanie są dyskryminowani jako pacjenci. Dostajemy z NFZ najmniej pieniędzy w Polsce!

Ksiądz może pomóc, ale sama modlitwa pieniędzy na leczenie nie zastąpi. Opolszczyznę w kwestii finansowania służby zdrowia dzieli przepaść z resztą Ksiądz może pomóc, ale sama modlitwa pieniędzy na leczenie nie zastąpi. Opolszczyznę w kwestii finansowania służby zdrowia dzieli przepaść z resztą kraju.
Krzysztof Ogiolda

Sejmik apeluje o zmniejszenie nierówności w dostępie Opolan do usług zdrowotnych. W 2016 roku Opolszczyzna straciła w stosunku do średniej krajowej 104 mln zł - 123 zł na głowę.

Efektem tej dyskryminacji jest apel Sejmiku Województwa Opolskiego wystosowany m.in. do premiera, ministra zdrowia i prezesa NFZ oraz posłów.

- Do wystosowania tego dość dramatycznego apelu skłonił nas obiektywny raport Najwyższej Izby Kontroli. Nigdy w przeszłości różnica w dostępie do usług medycznych między naszym regionem a resztą kraju nie była tak wielka - podkreśla Roman Kolek, wicemarszałek województwa i szef klubu radnych mniejszości.

Opolanie coraz częściej z konieczności leczą się w innych regionach

Czy apel samorządowców coś zmieni? Co na to politycy PiS?

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.