Opolanie, którzy wygrywają olimpiady. Stypendium dla wybitnych, które jest wyzwaniem

Czytaj dalej
Fot. Fot. III LO
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Opolanie, którzy wygrywają olimpiady. Stypendium dla wybitnych, które jest wyzwaniem

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Pasją 16-letniej Agaty jest makroekonomia. 17-letni Rafał zgłębia fizykę. Wygrywają olimpiady. Jak ich wesprzeć? Stwarzając warunki do jeszcze cięższej pracy. Tak pomaga Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

Jest wiele książek, które wpłynęły na mój sposób postrzegania świata. Szczególnie jednak do mojego rozwoju przyczyniła się „Makroekonomia” Mankiwa i Taylora. Po jej lekturze utwierdziłam się w przekonaniu, że ekonomia jest czymś, czym chciałabym zająć się w przyszłości, a naukę tej dziedziny zacząć już teraz - mówi Agata Książek, uczennica I klasy w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.