Operacja w prywatnej klinice w Korfantowie. Chcesz endoportezę? Weź kredyt

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

Operacja w prywatnej klinice w Korfantowie. Chcesz endoportezę? Weź kredyt

Krzysztof Strauchmann

Spółka KORT, której udziałowcami są między innymi lekarze z Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, uruchomiła prywatną klinikę ortopedyczną.

Prywatny szpital ma 13 łóżek, dwie sale operacyjne, własną pracownię rentgenowską. Stanął kilkaset metrów od OCR. Operują w nim i przyjmują lekarze z Opolskiego Centrum Rehabilitacji, między innymi dr Marek Czerner, wojewódzki konsultant ortopedii i traumatologii.

- Zabiegi u nas są wykonywane po południu. Nie ma tu żadnej kolizji z innymi obowiązkami lekarzy. Tym bardziej, że mamy umowy tylko z lekarzami, którzy prowadzą własną działalność - zaznacza Barbara Skop, prezes spółki. - Nie cały nasz personel pracuje w OCR. Mamy też lekarzy spoza Opolszczyzny.

Nie udało się nam skontaktować z prezesem OCR Wojciechem Machelskim, który przebywa na urlopie.

We wcześniejszych komentarzach zawsze powtarzał, że nie widzi tu konfliktu interesu, pod warunkiem, że nowa klinika nie będzie zabiegać o kontrakt na podobne usługi medyczne z NFZ.

Prezes KORT przyznaje, że nie jest to dla nich priorytetem, ale tego nie wyklucza w przyszłości.

KORT obecnie leczy wyłącznie za pełną odpłatnością.

Najdroższe zabiegi wykonania endoprotezy biodra czy nogi kosztują to ponad 20 tys. zł. Można je jednak wykonać w ciągu paru dni od wizyty u lekarza.

Tymczasem w innych szpitalach na Opolszczyźnie w kolejce czeka się od 1 do nawet 8 lat. Na przykład w Nysie od 3 do 4 lat.

Zainteresowanym pacjentom prywatna klinika pomaga załatwić kredyt na leczenie.

- Chcemy ułatwić decyzje pacjentom i ich rodzinom, dlatego w wielu przypadkach dogadaliśmy się z bankami o udzieleniu kredytu na leczenie - mówi Barbara Skop. - Przystępujemy też do organizacji fundacji, która będzie wspomagała pacjentów w organizowaniu finansowania zabiegów.

Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.