Ona miała atak po zażyciu narkotyku. On filmował ją wtedy komórką

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Mirosław Dragon

Ona miała atak po zażyciu narkotyku. On filmował ją wtedy komórką

Mirosław Dragon

33-letnia Agnieszka z Praszki zmarła po zażyciu narkotyku. Wszyscy zachodzą teraz w głowę, dlaczego jej kolega Marcin filmował ją komórką, zamiast dzwonić po karetkę. Zadzwonił rano, kiedy było już za późno na ratunek.

Praszka to małe, nieco ponad 8-tysięczne miasteczko. Wiele osób zna Agnieszkę i Marcina. Wszyscy są wstrząśnięci. Zarówno tragiczną śmiercią jej, jak i jego aresztowaniem.

- Wszystkie media piszą, że aresztowano Mariusza Z. Przecież on ma na imię Marcin - mówi jedna z mieszkanek (wszyscy rozmówcy zastrzegają oczywiście anonimowość).

- Żaden narkoman, żadna patologia. Normalny chłopak, od kilku lat mieszkał i pracował w Holandii. Przyjeżdżał do Praszki jakieś raz na pół roku, wtedy spotykał się ze znajomymi na grillu - mówią znajomi.

Tak było i w ostatni weekend.
Marcin zaprosił Agnieszkę na imprezę do Mirowszczyzny. Jego rodzina ma tam domek letniskowy. Nic specjalnego, stara chałupa. Ale zawsze to przyjemniej zrobić grilla na wsi, w zielonym ogródku, niż pod blokiem na osiedlu w Praszce.

W piątek wieczorem rozpoczęli imprezę. W sobotę rano Marcin zadzwonił po pogotowie ratunkowe. Agnieszka była już martwa. Co się stało w nocy i dlaczego Agnieszka zmarła, badają teraz śledczy.

Jeszcze tego samego dnia, w sobotę policjanci zatrzymali Marcina na 48 godzin. Po dwóch dobach, w poniedziałek, Sąd Rejonowy w Oleśnie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Prawda jest jednak dużo gorsza, niż scenariusz jak z filmu sensacyjnego. W tej historii raczej nie ma złego oprawcy i krzywdzonej ofiary. Jest dwoje przyjaciół, którzy na imprezie postanowili zażyć coś, co da kopa. On się ocknął jako podejrzany. Ona już w ogóle się nie ocknęła...

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirosław Dragon

Jestem dziennikarzem oraz wydawcą online „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl


Można do mnie pisać: [email protected] lub dzwonić: 510 026 553.


Jestem dziennikarzem multimedialnym: oprócz pisania artykułów, robię też zdjęcia, a także nagrywam i montuję reporterskie wideo.


Moje artykuły i materiały dziennikarskie miały w ubiegłym roku łącznie ponad 25 milionów odsłon.


Wykrywam afery, patrzę władzy na ręce, ale też opisuję historię lokalną, przedstawiam interesujące inicjatywy i ciekawych ludzi.


Najbardziej szczęśliwy jestem wtedy, gdy uda się pomóc potrzebującym ludziom, chorym dzieciom. To są momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy z czytelnikami i darczyńcami jedną wielką rodziną!

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.