Maciej Czerniak

Ofiara zakonnika pedofila chce 3 milionów i miesięcznej renty. O. Seweryn ma nowe życie

Krzysztof P., znany wcześniej jako o. Seweryn i skazany za molestowanie ministranta, dziś pracuje jako organista Fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne Krzysztof P., znany wcześniej jako o. Seweryn i skazany za molestowanie ministranta, dziś pracuje jako organista
Maciej Czerniak

Zakon odrzuca pozew 28-letniego mężczyzny, który w latach 2002-2006 był molestowany seksualnie przez franciszkanina Krzysztofa P. Sam zakonnik wiedzie nowe życie w Olsztynie. Jest organistą i kompozytorem muzyki kościelnej.

- Pozew o zadośćuczynienie jest kierowany zarówno wobec Krzysztofa P., jak i domu zakonnego w Pakości - mówi o. Leonard Bielecki, rzecznik prasowy Kurii Prowincjonalnej Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów) w Polsce.

Zakonnik zaznacza, że bracia nie mają zamiaru, ani intencji oceniania wielkości kwoty, jakiej od zgromadzenia żąda poszkodowany.

Proces o odszkodowanie trwa w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Jak informowało w ubiegłym tygodniu Radio ZET, 28-letni mężczyzna, który w latach 2003-2006 był ministrantem w Pakości, wniósł pozew o 3 mln zł zadośćuczynienia oraz comiesięczną rentę w wysokości 2,5 tys. zł. 

 

Więcej o sprawie w dalszej częsci artykułu. 

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.