Oddziały wewnętrzne szpitali w Kluczborku i Oleśnie nadal nieczynne. NFZ wyznaczył placówkom nowe terminy na ich uruchomienie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Mirosław Dragon

Oddziały wewnętrzne szpitali w Kluczborku i Oleśnie nadal nieczynne. NFZ wyznaczył placówkom nowe terminy na ich uruchomienie

Mirosław Dragon

Dyrekcjom szpitali w Oleśnie i Kluczborku nie udało się dotąd znaleźć lekarzy do pracy. Narodowy Fundusz Zdrowia dał im kolejny termin na ponownie uruchomienie oddziałów wewnętrznych.

Interna w szpitalu powiatowym Oleśnie jest czasowo zawieszona od ponad czterech tygodni, w Kluczborku - od ponad dwóch tygodni. Do 19 stycznia dyrektorzy obu szpitali mieli czas na znalezienie lekarzy w miejsce tych, którzy się zwolnili z pracy. Nie udało się jednak znaleźć specjalistów, dlatego NFZ przedłużył terminy zawieszenia oddziałów.

 • Dyrekcja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku: trwają intensywne poszukiwania lekarzy, którzy chcieliby rozpocząć pracę w szpitalu.
 • Szpital w Oleśnie jest w trakcie pozyskiwania lekarzy, którzy będą mogli stworzyć pełną obsadę do nieprzerwanej pracy oddziału wewnętrznego.
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Mirosław Dragon

Jestem dziennikarzem oraz wydawcą online „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl


Można do mnie pisać: [email protected] lub dzwonić: 510 026 553.


Jestem dziennikarzem multimedialnym: oprócz pisania artykułów, robię też zdjęcia, a także nagrywam i montuję reporterskie wideo.


Moje artykuły i materiały dziennikarskie miały w ubiegłym roku łącznie ponad 25 milionów odsłon.


Wykrywam afery, patrzę władzy na ręce, ale też opisuję historię lokalną, przedstawiam interesujące inicjatywy i ciekawych ludzi.


Najbardziej szczęśliwy jestem wtedy, gdy uda się pomóc potrzebującym ludziom, chorym dzieciom. To są momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy z czytelnikami i darczyńcami jedną wielką rodziną!

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.