Obwodnicą Myśliny pojedziemy za dwa lata. Jest przetarg na budowę drogi

Czytaj dalej
Sławomir Draguła

Obwodnicą Myśliny pojedziemy za dwa lata. Jest przetarg na budowę drogi

Sławomir Draguła

Opolski oddział generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpisał przetarg na budowę obwodnicy Myśliny, w ciągu drogi krajowej nr 46. Budowa nieco ponad trzykilometrowego odcinka planowana jest na lata 2018-2019.

Docelowo nowa droga stanowić będzie kontynuację wybudowanej kilka lat temu obwodnicy Dobrodzienia, tworząc odcinek o długości 9,6 km.

- Otwarcie ofert przetargowych zaplanowaliśmy na 15 grudnia - mówi Małgorzata Kordek z opolskiego oddziału GDDKiA. - Wykonawca na zrealizowanie zadania będzie miał 19 miesięcy od daty przekazania placu budowy.

Nowa droga zapewni ruch tranzytowy i skróci czas podróży na trasie Opole – Warszawa.

Opolski oddział GDDKiA rozpisał też przetarg na obwodnicę Niemodlina. Natomiast przetarg na trzecią z opolskich obwodnic, która nalazła się w rządowym programie budowy dróg krajowych - Kędzierzyna-Koźla, rozpisany zostanie w roku 2018.

- Cały czas pracujemy nad tym, by jak najszybciej powstały też obwodnice Olesna oraz Praszki - mówi Katarzyna Czochara, opolska posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Obwodnica Czarnowąsów otwarta

Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.