Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, czyli dwa dni w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Arek Biernat

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, czyli dwa dni w Katowicach

Arek Biernat

Piknik militarny, msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla i uroczystości pod pomnikiem Piłsudskiego. Czyli Święto Niepodległości w Katowicach.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzona będzie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Katowicach urząd wojewódzki zapowiada dwudniowe świętowanie.

Obchody „W bieli i czerwieni” rozpoczną się już w sobotę (10 listopada) na placu Bolesława Chrobrego piknikiem militarnym z pokazami sprzętu wojskowego - będą m.in. czołg i Rosomak. Początek o godz. 13. O godz. 17 gmach Sejmu Śląskiego zapłonie widowiskiem świetlnym o odzyskaniu niepodległości połączonym z występem Teatru Ognia Nam-Tara z Chorzowa. Wieczorem zaś chętni będą mogli w murach urzędu spędzić Noc Niepodległości.

W niedzielę (11 listopada) o godz. 10.30 w archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca, w oprawie artystycznej Chóru Filharmonii Śląskiej. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą z placu przed archikatedrą pod pomnik Józefa Piłsudskiego na placu Chrobrego.

Arek Biernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.