O prostytutkę dziś łatwiej niż o fachowca

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Tomasz Kapica

O prostytutkę dziś łatwiej niż o fachowca

Tomasz Kapica

A to sprawia, że ceny usług seksualnych nie rosną od lat. Na przykład w Kędzierzynie-Koźlu należą do najniższych w Polsce. Za godzinę cielesnych uciech płaci się tu przeciętnie 149 złotych.

Przez lata ścisła wiedza na temat cen świadczonych usług, ich wachlarza, atrakcyjności oraz dostępności prostytutek była dostępna przede wszystkim przedstawicielom przestępczego półświatka, który kontrolował cały biznes. Nawet prasowe „ogłoszenia towarzyskie”, które można było znaleźć w niemal każdej lokalnej lub regionalnej gazecie, zazwyczaj niewiele mówiły nam, co i za ile możemy otrzymać.

Wszystko zmieniło się za sprawą rozwoju popularności internetu. Seksbiznes przeniósł się właśnie tam i stworzył najbardziej przejrzyste zasady korzystania z tego typu usług. Płatny seks zamawia się tam jeszcze prościej niż podkoszulek, książkę czy kosmetyki. Dzięki temu szczegółowa wiedza o seksbiznesie znalazła się na wyciągnięcie ręki.

O ponad 100 zł taniej niż w Warszawie

Firma Sedlak&Sedlak, która od lat analizuje zarobki Polaków, postanowiła w związku z tym pochylić się nad dochodami pań lekkich obyczajów. Szczegółowo przeanalizowała kilkanaście tysięcy ogłoszeń z całej Polski, również z Opolszczyzny. Okazało się, że prostytutki świadczące swoje usługi w Kędzierzynie-Koźlu mają jedne z najniższych stawek w Polsce. Wynoszą one 149 złotych za godzinę. Trochę taniej jest w Chorzowie, Olsztynie i Gnieźnie (od 141 do 148 złotych). Najdrożej jest oczywiście w Warszawie, gdzie panie do towarzystwa zarabiają przeciętnie 250 złotych za godzinę.

Świadczenie usług seksualnych za pieniądze zgodnie z polskim prawem nie jest czynem zabronionym. Polski system prawny przyjmuje zasadę, którą prawnicy nazywają tzw. podejściem abolicjonistycznym. Oznacza to, że tego typu działalność nie jest w żaden sposób ścigana ani karana. Z drugiej strony osoby pracujące w ten sposób nie mogą rejestrować swojej działalności ani podpisywać umów ze swoimi klientami. Również przepisy podatkowe nie nakładają obowiązku rozliczania się z fiskusem na kobiety oferujące płatne usługi seksualne. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym zyski osiągane w ten sposób muszą być wyłączone z opodatkowania.

W ilu opolskich miastach seksbiznes jest rozwinięty?

Ile zarabiają prostytutki na Opolszczyźnie?

Kim są ich klienci?

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.