Krzysztof Strauchmann

Nysa sprzedaje działki za 15 procent wartości, ale tylko młodym małżeństwom

Osiedle na Zamłyniu w Nysie, wybudowane w ramach programu Działki dla młodych. Fot. Archiwum UM Nysa Osiedle na Zamłyniu w Nysie, wybudowane w ramach programu Działki dla młodych.
Krzysztof Strauchmann

Gmina Nysa po raz drugi wystawia na przetarg działki budowlane ze specjalną bonifikata. Młode małżeństwa mogą je nabyć już za 15 procent wartości.

W połowie października urząd miejski w Nysie zorganizuje serię przetargów na 21 działek budowlanych o powierzchni od 7 do 10 arów położonych w Nysie przy ul. Lazurowej i Zawiszy Czarnego oraz w Domaszkowicach pod Nysą.

W tej wsi nie ma planu przestrzennego zagospodarowania, ale nabywca otrzyma z urzędu decyzję o warunkach zabudowy domem jednorodzinnym.

Pierwszą edycję programu „Działki dla młodych” władze Nysy przeprowadziły w lutym 2017 roku. Wtedy na sprzedaż wystawiono 26 działek i wszystkie znalazły nabywców. Jakie są szczegóły drugiej akcji?

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.