Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nudziły się w pracy w sklepie, więc wyruszyły zwiedzać świat!

Czytaj dalej
Fot. Wearehereexpedition.com
Magdalena Baranowska-Szczepańska

Nudziły się w pracy w sklepie, więc wyruszyły zwiedzać świat!

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Magda i Joasia skończyły studia, ale nie udało im się znaleźć pracy w zawodzie. Spotkały się w jednej z galerii handlowych. Nie satysfakcjonowała ich jednak praca za ladą, chciały żyć pełnią życia. Godzinami snuły plany o dalekich krajach. W końcu postanowiły sklepową ladę zamienić na wielki świat. Kobiety są już w podróży od pół roku, zwiedzają kraje, poznają ludzi, smaki, pracują za nocleg i wyżywienie. Do Polski chcą wrócić w grudniu, by święta spędzić w rodzinnym gronie.

Joanna Górawska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, jest magistrem sztuki. Magda Sankiewicz studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest magistrem kulturoznawstwa. Po opuszczeniu uczelni każda szukała pracy w zawodzie. Bez skutku.

Marzenia znad sklepowej lady

- Chcąc nie chcąc, poszłyśmy do pracy, która nie była spełnieniem naszych marzeń, ale zarobione w niej pieniądze pozwalały się każdej z nas samodzielnie utrzymać. Zaczęłyśmy pracować w jednym, z centrów handlowych

– opowiada Joasia. - Było nam to chyba pisane po to, abyśmy mogły się spotkać. Zbliżyła nas miłość do podróży, sztuki i zwierząt. Wzajemnie napędzałyśmy się do działania i po trzech latach, wspólnie wsiadłyśmy do samolotu i wyruszyłyśmy w naszą podróż marzeń.

- Wyprawę zaczęłyśmy planować trzy lata temu. Pomiędzy sprzedażą spodni i swetrów, w oczekiwaniu na kolejnych klientów, miałyśmy dużo czasu, który poświęcałyśmy na snucie planów, które według większości znajomych, miały się nigdy nie spełnić. Na szczęście nasz upór, płynący z niezadowolenia z pracy, z chęci głębszego doświadczania życia i głodu świata, sprawiły, że niemożliwe przestało dla nas istnieć. Ciężko pracując,udało nam się odłożyć potrzebą kwotę i wyruszyłyśmy w świat – mówi Magda.

Podróżniczki odwiedziły już sześć krajów: Gruzję, Armenię, Indie, Nepal, Kambodżę i Tajlandię. Za parę dni ruszają w kierunku Birmy. Pracują za nocleg i wyżywienie.

Które z odwiedzonych miejsc najbardziej urzekło Joasię i Magdę, a które najbardziej rozczarowało? Jakie potrawy uwiodły ich podniebienia? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.