Anna Grudzka

Nowy stadion Odry Opole. Jest decyzja

Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja o lokalizacji nowego obiektu. Ale szansa na przebudowę stadionu przy Oleskiej jest minimalna. Fot. Sławomir Mielnik/flyingimages.pl (O) Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja o lokalizacji nowego obiektu. Ale szansa na przebudowę stadionu przy Oleskiej jest minimalna.
Anna Grudzka

Zapadła decyzja o budowie nowego stadionu piłkarskiego w Opolu. Na początku roku miasto ogłosi ogólnopolski konkurs na jego koncepcję. Obiekt ma być nie tylko funkcjonalny, ale i piękny.

- Gdybyśmy od razu ogłosili przetarg na budowę stadionu, o wyborze oferty zadecydowałaby głównie cena. Nie chcemy „bylejakości”, zależy nam, aby nowy obiekt służył klubowi i miastu przez lata - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Stąd decyzja o konkursie na koncepcję - dodaje.

Miasto razem ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich ogłosi go na początku przyszłego roku. Będą mogły wziąć w nim udział pracownie z całej Polski, a nagrodą dla zwycięzcy będzie przygotowanie dokumentacji technicznej, zgodnie z którą zostanie ogłoszony przetarg.

 • Jaka jest prawdopodobna lokalizacja stadionu?
 • Jaki bedzie koszt inwestycji?
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Grudzka

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.