Tomasz Kapica

Nowoczesna idzie do wyborów z SLD, a nie z Platformą. Egzotyczna koalicja to efekt sporu o miejsca na liście

Nowoczesna idzie do wyborów z SLD, a nie z Platformą. Egzotyczna koalicja to efekt sporu o miejsca na liście Fot. Archiwum
Tomasz Kapica

Taki niecodzienny scenariusz realizuje się w Kędzierzynie-Koźlu. Działacze Nowoczesnej mówią, że nie chcą być „kwiatkiem do kożucha” Platformy Obywatelskiej i wybrali sojusz z lewicą.

Co do zasady PO i Nowoczesna tworzą tzw. koalicję obywatelską, która ma zasięg ogólnokrajowy. Decyzję o jej powołaniu i wspólnym starcie w wyborach samorządowych podjęły władze obu partii na poziomie centrali. Ale w Kędzierzynie-Koźlu taki scenariusz nie wypalił. Jak ustaliła nto, w tym mieście Nowoczesna pójdzie do wyborów samorządowych wspólnie z SLD. Z kolei PO stworzyła sojusz z urzędującą prezydent Sabiną Nowosielską.

Co ciekawe, do koalicji SLD i Nowoczesnej dołączyć ma także Ryszard Masalski ze swoją grupą kandydatów na radnych. Masalski  wiele razy manifestował swoje prawicowo-konserwatywne poglądy w różnych sprawach.  Zdecydowanie bardziej pasowałby do PiS-u albo Kukiza.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.