Nowe rondo w Opolu umożliwi zjazd do nowoczesnych biurowców

Czytaj dalej
Fot. UM Opole
Sławomir Draguła

Nowe rondo w Opolu umożliwi zjazd do nowoczesnych biurowców

Sławomir Draguła

Miasto zbuduje nowe skrzyżowanie na ul. Bohaterów Monte Cassino. Dzięki temu będzie dojazd do Centrum Usług Publicznych, które ma powstać niebawem w Opolu.

- Chcemy zbudować rondo umożliwiające zjazd do biurowców, które mają powstać na terenie po byłej fabryce FSO, u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino, Plebiscytowej i Ozimskiej - mówi Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola.

Nowe skrzyżowanie powstanie na tej pierwszej ulicy, mniej więcej w okolicy stacji paliw BP i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Dzięki niemu jadąc ulicą Bohaterów Monte Cassino z obu kierunków, będzie można zjechać na teren Centrum Usług Publicznych, które planuje wybudować miasto wraz z administracją rządową.

- Pracować w nim będzie kilkaset osób, każdego dnia swoje sprawy załatwiać tam będzie tysiące osób, musimy więc przygotować dojazd dla autobusów i samochodów oso­bowych, a także drogi wewnętrzne i parkingi - dodaje wiceprezydent.

Miasto jest na etapie przygotowywania dokumentacji, natomiast wojewoda wszczął postępowanie w sprawie tzw. wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Budowa ronda może ruszyć w przyszłym roku. Przypomnijmy.

W skład Centrum Usług Publicznych będą wchodzić dwa biurowce połączone w przyszłości łącznikiem na poziomie sal obsługi klienta. Ich planowana powierzchnia użytkowa to ok. 18. tys. m kw. Mieścić się tam będą niektóre wydziały urzędu miasta oraz urząd skarbowy.

Miasto zbuduje nowe skrzyżowanie na ul. Bohaterów Monte Cassino. Dzięki temu będzie dojazd do Centrum Usług Publicznych.

Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.