Wojciech Kulig

Nowe hotele nad samym morzem

Nowe hotele nad samym morzem
Wojciech Kulig

Kolejny kompleks hotelowy powstanie przy ulicy Słowiańskiej w Darłówku Wschodnim.

Jak grzyby po deszczu będą wyrastać kolejne miejsca dla turystów w Darłowie. Okazuje się, że inwestowanie nad samym morzem jest teraz na czasie. - Nowy obiekt powstanie przy ulicy Słowiańskiej w Darłówku Wschodnim. Można powiedzieć, że będzie to coś w kształcie resortu. Ten budynek będzie tuż obok innego, który także wkrótce zostanie zbudowany - mówi nam Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

Nowe kompleksy hotelowe będą ze sobą sąsiadowały. Będą to odpowiednio piąty i szósty tego typu obiekt w tej części miasta. W ostatnim czasie to kolejne dobre informacje dla samego Darłowa, które w ten sposób przyciągnie jeszcze większą liczbę turystów. - Ostatnie dziesięć lat to dla nas wiele inwestycji komunalnych. Poprawiła się dostępność komunikacyjna Darłowa, a miasto stało się bardziej rozpoznawalne poprzez promocje i imprezy. To skutkuje tym, że nowi inwestorzy chcą kupować u nas działki i realizować swoje plany - dodaje Arkadiusz Klimowicz. Inwestycje mają sprzyjać rozwojowi miasta. Burmistrz tłumaczy, że budowa obiektów hotelarskich to nowe miejsca pracy i podatki dla miasta.

Miasto nie dysponuje jeszcze szczegółowymi informacjami o najnowszym ośrodku wypoczynkowym. Burmistrz informuje, że pierwszych gości ma przyjąć w ciągu 2-3 lat. Wiadomo za to, że ten sąsiadujący z nim odpowiedzialna będzie firma z Torunia. Postawi ona obiekt, w którym znajdować się będą nie tylko miejsca noclegowe. Inwestor przygotuje również restaurację, najprawdopodobniej w budynku powstanie też basen. Formalnie będzie to budynek mieszkalny, który w praktyce stanie się hotelem. Będzie on ogólnodostępny i pozbawiony ogrodzenia. Za działkę pod budowę apartamentowca firma z Torunia zapłaciła 4 miliony złotych. Ponad 3 miliony złotych trafiły do budżetu miasta Darłowo. Wkrótce wrócimy do tematu.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.