Tomasz Kapica

Niewypały w Sławięcicach. Wojsko zacznie dziś wywozić bomby i pociski, które od tygodnia leżą przy drodze

Ponad tysiąc niewypałów znaleziono w zeszłym tygodniu przy drodze między Sławięcicami (osiedle Kędzierzyna-Koźla) a Starą Kuźnią (gmina Bierawa). Ponad tysiąc niewypałów znaleziono w zeszłym tygodniu przy drodze między Sławięcicami (osiedle Kędzierzyna-Koźla) a Starą Kuźnią (gmina Bierawa).
Tomasz Kapica

Cała operacja wywiezienia ponad tysiąca niewypałów na specjalny poligon może potrwać nawet trzy dni. Sprawie już przygląda się prokuratura.

Wczoraj do Kędzierzyna-Koźla ponownie przyjechali saperzy z brygady powietrznodesantowej w Gliwicach. Przeprowadzali ewidencję znalezionych niewybuchów. Dziś ma rozpocząć się operacja przewiezienia ich na specjalistyczny poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

- Taki poligon znajduje się w Nowej Dębie w województwie podkarpackim - tłumaczy starszy chorąży sztabowy Ryszard Szymkiewicz, dowódca patrolu rozminowania. Ostatnie niewybuchy zostaną zabrane z Kędzierzyna-Koźla prawdopodobnie dopiero w czwartek.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.