Nieślubne dziecko to nie wstyd. Niektórym nawet się opłaca

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Izabela Krzewska

Nieślubne dziecko to nie wstyd. Niektórym nawet się opłaca

Izabela Krzewska

Choć w woj. podlaskim obowiązuje raczej tradycyjny model rodziny, są powiaty, w których nawet co trzecie dziecko pochodzi ze związku partnerskiego. Najwięcej - w sejneńskim, hajnowskim oraz w Suwałkach.

W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci. W Podlaskiem także: z danych za ub.r. wynika, że na świat przyszło ponad 12 tys. maluchów - prawie 700 więcej niż w 2016 r. W porównaniu do innych części kraju, dzieci częściej rodziły się w małżeństwach niż parach bez ślubu. Zdecydowanie większa obyczajowa swoboda obowiązuje na zachodzie kraju.

W dalszej części artykułu poznasz dokładne statystyki urodzin dzieci z małżeństw oraz tych nieślubnych. Dowiesz się także, jak zmienia się obecnie model rodziny.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.