Niemcami będzie rządzić "Jamajka"

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Krzysztof Ogiolda

Niemcami będzie rządzić "Jamajka"

Krzysztof Ogiolda

- Tarcia polityczne wewnątrz koalicji mogą się przełożyć na trudniejsze relacje z Polską – uważa profesor Piotr Madajczyk, niemcoznawca z Polskiej Akademii Nauk.

Angela Merkel najpewniej będzie czwarty raz kanclerzem Niemiec, ale CDU straciła w stosunku do poprzednich wyborów blisko 8 procent poparcia, a CSU - 10. Razem wygrały wybory. Komentatorzy piszą o smutnym zwycięstwie. To w końcu jest jej sukces czy porażka?
Wygrywając czwarty raz, Angela Merkel dołączyła do Helmuta Kohla i to jest satysfakcja.

AfD jest najsilniejsza wzdłuż granicy z Polską. To się może przełożyć na blokowanie współpracy przygranicznej - zauważa prof. Madajczyk.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.