Małgorzata Froń

Niedoceniany Rzeszów został doceniony przez internautów

Rzeszów zmienił się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Z miasta szarych kamienic i smutnych blokowisk stał się nowoczesnym miastem, które nie straciło Fot. Archiwum Rzeszów zmienił się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Z miasta szarych kamienic i smutnych blokowisk stał się nowoczesnym miastem, które nie straciło swojego zabytkowego charakteru.
Małgorzata Froń

Portal Wirtualna Polska przeprowadził ranking najbardziej niedocenianych miast w Polsce. Rzeszów zajął w nim drugie miejsce. Pierwszy jest Białystok.

- Do tego, że Polska ma wiele do zaoferowania turystom, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie tylko przyjezdni, ale często także nasi rodacy, omijają niektóre miasta. Ci pierwsi najczęściej z powodu braku świadomości ich istnienia, w drugim przypadku wynika to z przeświadczenia, że „nic ciekawego tam nie ma”. Czy tak faktycznie jest? - czytamy na Wirtualnej Polsce.

Było to brzydkie miasto

Portal zapytał internautów, które z 12 wybranych miast jest najbardziej niedoceniane w Polsce. Oddano tysiące głosów, które pozwoliły wyłonić zwycięzcę. Został nim Białystok. Na drugim miejscu uplasował się Rzeszów, a na trzecim Szczecin.

Dlaczego Rzeszów jest niedoceniany, a powinien być. Oto uzasadnienie: Rzeszów jest miastem niedocenianym, choć posiadającym ogromny potencjał - potwierdzają to użytkownicy portalu. Zadecydowali, że stolica Podkarpacia zasługuje na miejsce 2. (25 proc. głosów).

Dwustutysięczny Rzeszów był do niedawna miastem szarych kamienic i bloków, które nie cieszyło się popularnością wśród turystów. W ciągu ostatnich kilkunastu lat zmienił się z niezbyt atrakcyjnego, w jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Od lat pracuje na zmianę wizerunku stawiając na innowacje. Chce być miastem nowych technologii.

Taka strategia na razie się sprawdza. Stolica Podkarpacia wabi młodych ludzi i biznesmenów. Zmienia się też samo miasto. Wyremontowany rynek przyciąga uwagę turystów. Podróżni zaglądają tu jeszcze trochę nieśmiało, ale coraz liczniej. I słusznie, ponieważ wizyta w Rzeszowie może być dla nich miłym zaskoczeniem. Warto wspomnieć, że brytyjski „The Telegraph” uznał go za jedno z 15 europejskich miast, które koniecznie trzeba odwiedzić”.

„Dziura w Bieszczadach”

W urzędzie miasta nie kryją zadowolenia.

- To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że działania, które podejmujemy, są słuszne i przynoszą korzyści miastu i mieszkańcom. Cieszy nas fakt, że w wielu rankingach zajmujemy wysokie lokaty, że miasto i prezydent są doceniani

- mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Pochwał miastu nie szczędzą też internauci.

- Większość Polaków z centrum czy z zachodu kraju myśli, że Rzeszów to jakaś dziura w Bieszczadach, ale jest on ładniejszy, czystszy i bardziej zadbany od wielu większych naszych miast - pisze jeden z internautów.

Widać zmiany

- Rzeszów robi się coraz bardziej ciekawym do odwiedzenia miastem. Jest tutaj wiele atrakcji, ciekawe zabytki, fantastyczny Rynek, a do tego jedyna w Polsce okrągła kładka czy fontanna multimedialna - ocenia Waldemar Wilk z Jeleniej Góry, który pochodzi z Rzeszowa. - Jestem w Rzeszowie raz, dwa razy do roku, ale widzę ogromne, pozytywne zmiany. Ostatnio zwiedziłem Podziemną Trasę Turystyczną. Polecam, to naprawdę fajna rzecz.

Małgorzata Froń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.