Sławomir Draguła

Nie zatrzymujesz się do kontroli i uciekasz policji? Jesteś zagrożeniem. Grozi ci więzienie i utrata prawa jazdy

Kierowca tego volkswagena passata uciekał strzeleckim policjantom przez około 10 kilometrów, popełniając blisko 30 wykroczeń, m.in. w terenie zabudowanym Kierowca tego volkswagena passata uciekał strzeleckim policjantom przez około 10 kilometrów, popełniając blisko 30 wykroczeń, m.in. w terenie zabudowanym gnał 120 km na godzinę.
Sławomir Draguła

Coraz częściej kierowcy nie zatrzymują się do policyjnej kontroli. Nie każdy wie, że to przestępstwo. Można za nie trafić do więzienia nawet na 5 lat. Sąd na pewno zabierze też prawo jazdy, nawet na lat 15.

- Ucieczka przed policją to jedna z najniebezpieczniejszych sytuacji na drodze - przekonuje podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Tacy kierowcy, bardzo często pijani, łamią wszelkie przepisy ruchu drogowego: przejeżdżają na czerwonym świetle, wymuszają pierwszeństwo, wyprzedzają na przejściach dla pieszych itd. Ryzykują życiem innych uczestników ruchu, przechodniów, policjantów oraz swoim. Zresztą bardzo często ucieczki kończą się wypadkami.

  • Uciekający kierowcy ryzykują życie innych uczestników ruchu, pieszych i policjantów.

 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.