Nie warto porzucać lub „zapominać” starego samochodu w Opolu. Może to kosztować sporo pieniędzy! Przekonał się o tym opolanin

Czytaj dalej
Fot. Slawomir Mielnik
Artur Janowski

Nie warto porzucać lub „zapominać” starego samochodu w Opolu. Może to kosztować sporo pieniędzy! Przekonał się o tym opolanin

Artur Janowski

Są przypadki kiedy właściciele pojazdu dostają do zapłacenia rachunki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Urzędnicy współczują, ale oczekują pieniędzy.

Jeden z właścicieli samochodów złożył skargę na działania prezydenta Opola. Czuje się pokrzywdzony, gdyż za auto, zajęte przez policję w lutym 2012 roku, musi teraz zapłacić... 51 tysięcy złotych.

- Ten pan został zatrzymany przez policję za jazdę po pijanemu - opowiada Sławomir Kruk, radny PiS, który badał skargę opolanina.

Tylko w Opolu wydano już około 50 decyzji dotyczących naliczenia opłaty za porzucenie samochodu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Artur Janowski

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

kamilstoch999

Pan Sławomir Kruk mija sie z prawdą, ponieważ właściciel tego pojazdu nigdy nie został zatrzymany przez policje za jazdę pod wpływem alkoholu. A urzędnicy miejscy nie naliczyli tej opłaty zgodnie z prawem. Gdyby Pan zapoznał sie z tymi aktami to nie wypisywałby Pan takich bzdur, bezczelnie przypisując tej osobie rzeczy których nie zrobił.

peekaa

To jest w dużej części nieprawda. Są konkretne terminy na złożenie wniosku o przepadek pojazdu. W sądzie nie trwa to długo, może 1-2 miesiące. Po orzeczeniu przepadku nie można dawnemu właścicielowi naliczać dalszych opłat za parkowanie pojazdu.
Prowadziłem znajomemu podobną sprawę i skończyło się to totalną klęską UM Opola. Wycofali decyzje, oddali zrabowane pieniądze, a SKO uwzględniło wszelkie zastrzeżenia. Jeden warunek: nie można przegapić terminów odwoławczych, ew. w razie zmiany adresu w porę zareagować.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.