Artur Janowski

Nie ma pieniędzy na przebudowę terenów wokół Okrąglaka w Opolu. I nie wiadomo, czy będą

Inwestycja miała kosztować od 20 do 30 milionów złotych. Na papierze wyglądała  imponująco. Fot. UM Opole Inwestycja miała kosztować od 20 do 30 milionów złotych. Na papierze wyglądała imponująco.
Artur Janowski

Prezydent Opola zapowiadał, że w 2018 roku ruszy wielka przebudowa okolic Okrąglaka. Tymczasem pieniędzy na inwestycję nie ma. I nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą.

O pomyśle przebudowy terenów wokół Okrąglaka zrobiło się głośno rok temu. Władze miasta zapowiedziały, że Cieplak - stojący tuż obok Okrąglaka - zamieni się w drugą halę sportową.

- W hali będzie podwieszana bieżnia, która pozwoli na rozgrzewanie się i ćwiczenia. Powstaną sale do sportów walki, sportów siłowych. Znajdzie się tam ścianka wspinaczkowa wewnętrzna i zewnętrzna, pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki - wyliczał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Koncepcja centrum sportu, gdzie miało być miejsce nawet na sztuczne lodowisko, czy lądowisko dla helikopterów, spodobała się wielu opolanom, zachwyceni byli też radni.

 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Janowski

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.