Iwona Kłopocka-Marcjasz

Nerwowo w szpitalu na Wodociągowej w Opolu. Lekarze nie chcą leczyć byle jak

Lekarz na 12-godzinnym dyżurze w nocy ma pod swoją opieką izbę przyjęć, oddziały neurologiczne dorosłych i oddział neurologii dziecięcej. Fot. 123rf.com Lekarz na 12-godzinnym dyżurze w nocy ma pod swoją opieką izbę przyjęć, oddziały neurologiczne dorosłych i oddział neurologii dziecięcej.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Z oddziału neurologii B Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Opolu odeszło z pracy sześciu lekarzy i ordynator. 
- Fatalną organizacją pracy zmuszano nas do narażania pacjentów - mówią.

Obciążenie pracą to główna przyczyna zwolnień. Lekarze mają dość i tym razem wcale nie chodzi o to, że pracują dłużej, niż przewidują normy, ani że pracują za psie pieniądze (bo zarabiają całkiem nieźle). Problem w tym, że jest ich za mało w stosunku do napływu pacjentów, a dyrekcja szpitala - jak twierdzą - pozostała głucha na apel o zmianę organizacji pracy.

 • Lekarze nie narzekają na pieniądze, ale na złą organizację pracy.
 • Dopóki ona się nie zmieni, lekarze będą odchodzić.
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.