Iwona Kłopocka-Marcjasz

Nerwowo w szpitalu na Wodociągowej w Opolu. Lekarze nie chcą leczyć byle jak

Lekarz na 12-godzinnym dyżurze w nocy ma pod swoją opieką izbę przyjęć, oddziały neurologiczne dorosłych i oddział neurologii dziecięcej. Fot. 123rf.com Lekarz na 12-godzinnym dyżurze w nocy ma pod swoją opieką izbę przyjęć, oddziały neurologiczne dorosłych i oddział neurologii dziecięcej.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Z oddziału neurologii B Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Opolu odeszło z pracy sześciu lekarzy i ordynator. 
- Fatalną organizacją pracy zmuszano nas do narażania pacjentów - mówią.

Obciążenie pracą to główna przyczyna zwolnień. Lekarze mają dość i tym razem wcale nie chodzi o to, że pracują dłużej, niż przewidują normy, ani że pracują za psie pieniądze (bo zarabiają całkiem nieźle). Problem w tym, że jest ich za mało w stosunku do napływu pacjentów, a dyrekcja szpitala - jak twierdzą - pozostała głucha na apel o zmianę organizacji pracy.

 • Lekarze nie narzekają na pieniądze, ale na złą organizację pracy.
 • Dopóki ona się nie zmieni, lekarze będą odchodzić.
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.