Janina [email protected]

Nawet nie myśleli, że dojadą drogą asfaltową na pole

Wójt Lubiewa Michał Skałecki (z prawej)  podpisał umowę z wykonawcą na wybudowanie drogi  z Suchej do Cierplewa. Fot. nadesłane Wójt Lubiewa Michał Skałecki (z prawej) podpisał umowę z wykonawcą na wybudowanie drogi z Suchej do Cierplewa.
Janina [email protected]

Rozpoczęła się budowa drogi z Suchej do Cierplewa. Najprawdopodobniej będzie gotowa przed wakacjami. To nie jedyna inwestycja w gminie.

- Wczoraj byłem na tej drodze, już rozpoczęły się prace na odcinku drogi około jednego kilometra - mówi wójt Michał Skałecki. - Robotnicy zaczęli poszerzać ją i usuwać kamienie i korzenie. W porównaniu z tym, co było, to wygląda jak autostrada.

Wójt podpisał umowę z wykonawcą - Zakładem Sprzętowo-Transportowym Czesława Pawłowskiego i sporządzono protokół przekazania placu budowy, za który wykonawca na czas trwania robót jest odpowiedzialny. Zakres robót obejmuje w szczególności roboty przygotowawcze, podbudowę z kruszywa łamanego, nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych, pobocza z kruszywa łamanego, a także oczyszczenie rowów i przepustów z namułu. Droga będzie oznakowana i staną urządzenia poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- To ważny odcinek drogi, bo mieszkańcy Suchej i Cierplewa nie muszą nadkładać kilometrów, jadąc do Koronowa czy Bydgoszczy - tłumaczy wójt.

- W tym roku zrobimy około kilometrowy odcinek, a w przyszłym zaplanujemy następny i będzie droga asfaltowa do granicy gminy.

Wójt rozmawiał z burmistrzem Koronowa i chce, żeby oni także zrobili brakujący odcinek przy granicy gminy. Wówczas cała droga będzie już asfaltowa. - Gdy nie pływa prom, również z Bydgoszczy łatwiej by się jeździło tym, którzy mają działki i domki letniskowe w naszej gminie - dodaje Skałecki. - To duże ułatwienie, a musimy dbać o turystów i gości.

Cała inwestycja ma kosztować około 300 tys. zł. Z programu funduszy ochrony gruntów rolnych gmina dostanie około 120 tys. zł, nadleśnictwo Zamrzenica dokłada 60 tys. zł i reszta to środki własne gminy.

Wkrótce o innych inwestycjach w gminie Lubiewo.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.