Krzysztof Ogiolda

Nauka języka niemieckiego w klasach VII - VIII. Liderzy mniejszości niemieckiej interweniują w Ministerstwie Edukacji Narodowej

Rafał Bartek i Bernard Gaida byli w środę w ministerstwie. - Wprowadziliśmy urzędników w takie zakłopotanie, że poprosili o kilka dni do namysłu - m Fot. Archiwum prywatne Rafał Bartek i Bernard Gaida byli w środę w ministerstwie. - Wprowadziliśmy urzędników w takie zakłopotanie, że poprosili o kilka dni do namysłu - mówią.
Krzysztof Ogiolda

Przez wiele lat uczniowie gimnazjów mogli uczyć się równocześnie niemieckiego jako języka mniejszości i jako obcego. Teraz ministerstwo zmieniło interpretację. Liderzy mniejszości interweniują w Warszawie.

- Zostaliśmy całkowicie zaskoczeni, bo od 2009 roku, a więc przez blisko dekadę, można było łączyć w gimnazjum język niemiecki jako obcy (drugi obok angielskiego) i jako język mniejszości. Każdy z osobną podstawą programową – mówi Bernard Gaida, przewodniczący zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Liderzy mniejszości są zdania, że jeśli nowa interpretacja MEN zostanie wprowadzona w życie, powstanie problem dla uczniów, a jeszcze większy dla nauczycieli i dyrektorów szkół.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.