Nauczyciele nie wyobrażają sobie szkoły bez zadań do domu. "Powtarzanie jest matką wiedzy"

Czytaj dalej
Fot. freeimages.com
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Nauczyciele nie wyobrażają sobie szkoły bez zadań do domu. "Powtarzanie jest matką wiedzy"

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Kurator oświaty w Olsztynie zaapelował do nauczycieli w swoim regionie, by nie zadawali uczniom prac domowych na weekendy, święta i ferie. Czy ten pomysł ma szansę przyjąć się także na Opolszczyźnie?

Czwartoklasista Michał z SP 1 w Opolu końcówkę ferii poświęcił na przygotowanie do sprawdzianu z języka polskiego który został zaplanowany zaraz po powrocie do szkoły.

- Musieliśmy skrócić pobyt na nartach, bo przecież nie było sensu wieźć książek do Austrii - mówi tata Michała. Wraz z żoną spędzają w tygodniu wiele godzin pilnując prac domowych syna i uważają, że takie obciążanie dziecka (i rodziców) to przesada.

 • Praca domowa to jeden z najstarszych filarów zachodniego systemu edukacji. Nauczyciele zadawali ją już pod koniec XV wieku.
 • Teoretycznie szkoła może zrezygnować z zadawania do domu i wpisać taką zasadę do swego statutu.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.