Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Aneta Radziejowska

Nauczyciel z pistoletem ma obronić uczniów. A jeśli on zacznie strzelać!?

Lutowa masakra w Parkland była trzecią największą tragedią szkolną w Stanach Zjednoczonych Fot. Twitter/Brian Walker Lutowa masakra w Parkland była trzecią największą tragedią szkolną w Stanach Zjednoczonych
Aneta Radziejowska

Korespondencja z USA. W amerykańskich szkołach średnio raz w tygodniu dochodzi do incydentu z udziałem broni. Zazwyczaj wydarzenia te trafiają jedynie do prasy lokalnej, chyba że dochodzi do tragedii. Jak niedawno w szkole w Parkland, na Florydzie, gdzie były uczeń zabił 17 osób.

Od tego fatalnego dnia nie upłynął nawet miesiąc, a już zgłoszono 40 przypadków nastolatków zapowiadających w mediach społecznościowych, że zrobią to samo. Dwunastu uczniów zostało aresztowanych.

W stanie New Jersey aresztowano 10-latka, który rozesłał do nauczycieli i administracji szkoły maile z groźbami i planem zabicia kolegów.

13-latek ze szkoły w stanie Ohio wniósł do łazienki broń, amunicję i fajerwerki. W jego telefonie komórkowym znaleziono szczegółowy opis planowanej akcji ataku na kolegów i nauczycieli. Z jakiegoś powodu zrezygnował i wykonał jedynie ostatni punkt planu- zastrzelił się sam.

W stanie Georgia nauczyciel posiadający broń odmówił wpuszczenia uczniów do klasy, zabarykadował się i zaczął strzelać w okna. Nigdy wcześniej nie miał żadnych problemów w pracy...

Szkoła do wyburzenia

Uczniowie z Parkland wrócili już do szkoły. Mają zajęcia w innych miejscach, budynek, w którym odbyła się strzelanina jest ciągle zamknięty, podjęto decyzję, że ma zostać wyburzony. To ma pomóc uczniom i nauczycielom pozbyć się traumy.

Czytaj więcej:

 • Co stało się w Parkland
 • Jakie sa propozycje Prezydenta Trumpa
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aneta Radziejowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.