Nabici w cudze kredyty od lat czekają na sprawiedliwość

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Mirela Mazurkiewicz

Nabici w cudze kredyty od lat czekają na sprawiedliwość

Mirela Mazurkiewicz

Ofiarami Lidii K., która prowadziła biuro kredytowe, miało paść ponad 100 osób. Śledczy przesłuchali już 600 świadków, a 800 kolejnych czeka na przesłuchanie. Prokuratura pracuje nad sprawą od 7 lat. I właśnie zawnioskowała o przedłużenie śledztwa.

Telefon w redakcji dzwoni w tej sprawie średnio co kilka miesięcy. Pokrzywdzeni chcą wiedzieć, czy Lidia K. w końcu odpowie przed sądem.

- Ona zachowuje się tak, jakby nic się nie stało i śmieje nam się w twarz - mówi jedna z pokrzywdzonych, mieszkająca w tej samej wiosce, co podejrzana. - Opowiada na prawo i lewo, że nic jej nie zrobią i chyba ma rację. Przecież to ciągnie się już 7 lat!

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Na co dzień zajmuję się sprawami społecznymi, starając się rozwiązać problemy na pozór nie do rozwiązania. Nie boję się trudnych pytań i uparcie egzekwuję odpowiedzi na nie. Czasami wyprowadzając przy tym z równowagi moich rozmówców. Największą frajdę sprawia mi obserwowanie, jak słowo pisane może zmienić (i często zmienia!) rzeczywistość wokół nas. Relacjonuję najgłośniejsze procesy sądowe w regionie. Lubię błądzić w gąszczu paragrafów, ale staram się nie tracić przy tym z pola widzenia ludzi. Konsekwentnie upominam się o prawa zwierząt. Dwukrotnie byłam nominowana do prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii „News” (za informację o seksaferze w opolskiej policji oraz za materiał „Zabrali matkę w nocy na oczach jej dzieci” o policjantach, którzy w nocy zabrali z domu kobietę, ponieważ nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny, a dwoje jej małych dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym). Jestem doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.