Na wystawie Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie pojawią się portrety sióstr Pareńskich. A wystawa bije rekordy frekwencji

Czytaj dalej
Łukasz Gazur

Na wystawie Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie pojawią się portrety sióstr Pareńskich. A wystawa bije rekordy frekwencji

Łukasz Gazur

Od 2001 r. nie było tak hitowej wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie. Obrazy Stanisława Wyspiańskiego wciąż działają jak magnes.

Dotąd wystawę dzieł Stanisława Wyspiańskiego, prezentowaną w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, odwiedziło ponad 77 tysięcy widzów. W przeliczeniu na miesiąc daje to ponad 25,5 tys. widzów. Takim wynikiem nie może poszczycić się żadna wystawa od czasów „Od Maneta do Gauguina”, prezentującej fenomen sztuki impresjonistów, która w dwa miesiące w 2001 roku przyciągnęła do tej instytucji ponad 141 tys. widzów.

- Ale trzeba pamiętać, że jednak czasy były inne. Teraz marketingowo wszystkie muzea ruszyły do przodu, stały się modne, konkurencja jest dużo większa. Wystarczy wspomnieć, że wówczas jeszcze nikt nawet nie podejrzewał, że frekwencję ponad 1 mln osób rocznie będzie obok Wawelu miało także właśnie Muzeum Narodowe w Krakowie, ale także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - tłumaczy Mariusz Zawiślak, specjalizujący się m.in. w marketingu instytucji kultury.

Czytaj więcej:

 • jak dużo jest obiektów czeka na widzów w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie?
 • co jeszcze można zobaczyć przy okazji wystawy dzieł Stanisława Wyspiańskiego?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Gazur

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.