Na wózek inwalidzki biorą kredyt i zbierają plastikowe nakrętki

Czytaj dalej
Fot. Fot. 123rf
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Na wózek inwalidzki biorą kredyt i zbierają plastikowe nakrętki

Iwona Kłopocka-Marcjasz

16-letnia Julka z Polskiej Nowej Wsi będzie mogła kupić specjalistyczny wózek inwalidzki. Zbiórka na stronie siepomaga.pl zakończyła się sukcesem. Szokujący wciąż pozostaje fakt, że taki wózek kosztuje tyle co samochód i bez wsparcia 926 osób z całej Polski byłby dla chorej dziewczyny nieosiągalny.

Dlaczego sprzęt dla osób z niepełnosprawnością jest tak drogi? Przecież nie jest ze złota i brylantów!” - napisała Czytelniczka do portalu niepełnosprawni.pl. „Mój aparat ortopedyczny to dwie szyny, kilka śrubek i zawiasów, dwie sprężynki i osiem skórzanych pasków. Żadnej elektroniki, żadnej nowoczesnej technologii, a kosztuje...

Polscy niepełnosprawni wskazują, że w naszym systemie pomocy szwankuje wszystko, co dla nich najważniejsze. Dostęp do protetyki dla niepełnosprawnych ruchowo  jest bardzo ograniczony. „Dobrej jakości protezy są bardzo kosztowne, często poza zasięgiem, natomiast kwoty dofinansowania z PFRON możliwe do uzyskania na ten cel są niewspółmiernie niskie, nie dając szansy na dobry sprzęt” - czytamy w raporcie. 

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.