Radosław Dimitrow

Na strzeleckiej Rybaczówce obsunęły się brzegi stawu

Nie podwyższaliśmy poziomu wody, więc nie mamy nic wspólnego z obsunięciem się brzegów - zarzekają się strzeleccy wędkarze. Fot. Radosław Dimitrow Nie podwyższaliśmy poziomu wody, więc nie mamy nic wspólnego z obsunięciem się brzegów - zarzekają się strzeleccy wędkarze.
Radosław Dimitrow

W grudniu gmina odebrała inwestycję bez zastrzeżeń i usterek. Zaraz po tym staw został wypełniony wodą, a ta podmyła brzegi niszcząc efekty pracy. Gmina obwinia o to wędkarzy, a ci mają pretensje do gminnych urzędników.

Rybaczówka w Strzelcach Opolskich była remontowana przez ostatnie pół roku. Staw został wyczyszczony, pogłębiony, a jego brzegi utwardzono specjalnymi siatkami i kamieniem. Ponadto wokół akwenu powstały alejki wraz z oświetleniem i ławeczkami.

W grudniu gmina odebrała inwestycję bez zastrzeżeń i usterek. Zaraz po tym staw został wypełniony wodą, a ta podmyła brzegi niszcząc efekty pracy.

W dalszej części materiału m.in.

 • na jaką kwotę oszacowano straty na Rybaczówce?
 • dlaczego zignorowano zalecenia firmy, która remontowała Rybaczówkę?
 • kto pokryje straty, jakie wyrządziła woda?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.