Iwona Kłopocka-Marcjasz

Na Politechnice Opolskiej trwa wojna na całego

Na Politechnice Opolskiej trwa wojna na całego Fot. Politechnika Opolska
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Na pierwszej linii frontu - profesorowie jednego z wydziałów i Jego Magnificencja Rektor. Orężem są zarzuty o niegospodarność i nadużywanie władzy, opinie prawne, wnioski do prokuratury, pozwy do sądu, a także audyt oraz liczne pisma, których objętość sięga kilkuset stron. Wszystkie chwyty dozwolone - anonimowy donos i przejęcie prywatnych zdjęć z konta na FB.

W tej wojnie są już ofiary - profesorowie, którzy stracili pracę bądź stanowiska. I sama uczelnia, która - w mediach zestawiana ostatnio najczęściej z prokuraturą - ponosi straty wizerunkowe.

Pozostało jeszcze 98% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.