Na orlika w Bydgoszczy najlepiej wejść przez... wysoki płot

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Na orlika w Bydgoszczy najlepiej wejść przez... wysoki płot

Sławomir Bobbe

Dlaczego nowoczesne boiska, które mogłyby służyć mieszkańcom i dzieciakom na wakacjach tak często są zamknięte na cztery spusty?

- Dwa lata temu wybudowano boisko przy ul. Baczyńskiego, na terenie należącym do szkoły Chemicznej. Byłem pewny, widząc budowę boiska, że będę mógł w końcu pograć z dziećmi w piłkę na porządnym boisku. Jednak od kiedy boisko oddano do użytku, widziałem na nim kilka razy licealistów na WF i raz w tym roku, jak dzieci przeskoczyły przez płot i sobie grały. Niedawno, chyba pierwszy raz od dwóch lat, widziałem, by ktoś z osiedla grał na tym boisku - pisze w liście do redakcji pan Marcin z Kapuścisk. - Akurat byłem na spacerze z dziećmi i miałem piłkę pod wózkiem, więc stwierdziłem, że też pójdziemy pograć z córką. Jednak okazało się, że wszystkie bramy są pozamykane. Poszedłem więc do szkoły, gdzie spotkałem sympatyczną panią pilnującą dobytku szkolnego, która powiedziała mi, że jeśli chcę się dostać na boisko, to w godzinach mniej więcej 9-16 jest otwarta brama od strony budynku UMK, a później jest zamykana. Co zatem robiły tam dzieci o godzinie 18? Dowiedziałem się, że przeskoczyły przez płot i jak chcę, też muszę sobie tak poradzić.

Ktoś się boi grających?
Czytelnik dziwi się, po co budowano boisko za miliony, na które nie można właściwie wejść. - Chyba, że jest to boisko z przeznaczeniem tylko dla licealistów, bo miasto boi się, że młodzież i dzieci z Kapuścisk je zdewastują? - dziwi się pan Marcin. - Czemu nikt nie zrobił furtki z drugiej strony ogrodzenia, by na boisko można wejść, nie skacząc przez płot na przykład do godziny 20. Na naszym osiedlu nie ma praktycznie żadnego parku, są inne orliki, ale na końcu ulicy i często zajęte (np. w niedziele przez rozgrywki piłkarskie).

Zamknięte lub zepsute
Problem orlika na Kapuściskach nie jest jedynym.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.