Tomasz Kapica

Na Opolszczyźnie mamy już ponad 400 milionerów. Rekordzista zarobił w ubiegłym roku 35 mln zł

Na Opolszczyźnie mamy już ponad 400 milionerów. Rekordzista zarobił w ubiegłym roku 35 mln zł
Tomasz Kapica

Z roku na rok przybywa Opolan, którzy mogą się pochwalić dochodami powyżej miliona złotych. Większość to osoby prowadzące działalność gospodarczą i płacące liniowy, 19-proc. podatek PIT.

Jeśli przyjrzeć się statystykom, widać jednak, że status milionera nie jest czymś danym raz na zawsze. Rok 2009 był kryzysowy dla bogaczy - liczba najzamożniejszych osób w naszym regionie zmalała wtedy w ciągu roku o prawie 100 osób.

Obecnie najwięcej milionerów mieszka w Opolu (ponad setka) i Brzegu. Rok wcześniej na tej liście była jeszcze Nysa, a w poprzednich latach Kędzierzyn-Koźle. W zdecydowanej większości to osoby prowadzące działalność gospodarczą i płacące liniowy, 19 procentowy podatek PiT. W zeszłym roku zaledwie czterech Opolan zarobiło na giełdzie ponad milion złotych, rok wcześniej takich osób było 14.

Aż 414 Opolan przyznało przed fiskusem, że w 2017 roku zarobili powyżej miliona złotych. W 2016 roku takich osób było 363. Dla porównania, w 2011 roku w regionie mieszkało 270 osób z dochodami powyżej 1 miliona złotych rocznie, a w 2009 roku 150.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.