Na Opolszczyznę popłynie paliwo z nowego gazoportu w Świnoujściu. Kto z tego skorzysta?

Czytaj dalej
Fot. Fot. gaz system
Radosław Dimitrow

Na Opolszczyznę popłynie paliwo z nowego gazoportu w Świnoujściu. Kto z tego skorzysta?

Radosław Dimitrow

Wiosną ruszy budowa gazociągu wartego 265 milionów złotych. Za większość zapłaci Unia Europejska, bo to inwestycja strategiczna.

Rozbudowa gazociągu w różnych częściach kraju jest konieczna, żeby terminal LNG w Świnoujściu, który budowany był w latach 2010-2015, mógł dostarczać paliwo w różne zakątki kraju.

Tamtejszy gazoport zasilany jest skroplonym gazem dostarczanym na statkach. Terminal ma zwiększyć niezależność Polski i uchronić kraj przed szantażem energetycznym np. ze strony Rosji.

 • Ile będzie kosztowała budowa gazociągu?
 • Kto z niego skorzysta?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.