Joanna Krężelewska

Na ławie oskarżonych wnuczek. Usłyszał zarzuty zabójstwa i znęcania się nad 87-letnią kaleką babcią

Proces rozpoczął się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Koszalinie. Danielowi G. oskarżyciel zarzuca, że od grudnia 2015 roku do maja 2017 roku znęcał się Fot. Radek Koleśnik Proces rozpoczął się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Koszalinie. Danielowi G. oskarżyciel zarzuca, że od grudnia 2015 roku do maja 2017 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią, 87-letnią niepełnosprawną Wacławą G.
Joanna Krężelewska

Daniel G. ma 25 lat. Na koncie trzy wyroki w zawieszeniu - za oszustwo, wyłudzenie mienia i pobicie. Teraz za zabójstwo schorowanej babci grozi mu nawet dożywocie. Do zbrodni się nie przyznał.

Proces rozpoczął się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Koszalinie. Danielowi G. oskarżyciel zarzuca, że od grudnia 2015 roku do maja 2017 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią, 87-letnią niepełnosprawną Wacławą G., m.in. dusił ją laską, wszczynał awantury, krzyczał, groził i bił. Druga część aktu oskarżenia opisuje zbrodnię zabójstwa, do którego dojść miało 25 maja ubiegłego roku w Koszalinie. - ... przyciskał kolanami klatkę piersiową, uderzał pięścią w głowę, przewrócił, dusił... - odczytywała prokurator Katarzyna Kret.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.