Edyta Hanszke

Na decyzję w sprawie 500 plus musieli czekać wiele miesięcy

Na decyzję w sprawie 500 plus musieli czekać wiele miesięcy Fot. Archiwum
Edyta Hanszke

Po kilkunastu miesiącach czekania na decyzję o przyznaniu rządowej pomocy małżeństwo z gminy Byczyna złożyło skargę do wojewody. O swoich problemach opowiedziało też nto. I wtedy sprawa została załatwiona błyskawicznie.

W kwietniu 2017 r. urodziło się trzecie dziecko państwa Kornelii i Zbigniewa, mieszkańców jednej z wiosek w gminie Byczyna. Mężczyzna pracuje za granicą, więc żeby dostać świadczenie z programu „Rodzina 500+” (po 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze pod warunkiem spełnienia kryterium dochodowego) konieczne jest ustalenie, w którym kraju z takiej pomocy rodzice mogą skorzystać.

Nikt nie odpowiadał na nasze e-maile i telefony. Kilka razy pojawialiśmy się w Opolu, choć to dla nas kawał drogi, ale nie mieliśmy szczęścia, żeby zastać urzędniczkę, która miała zajmować się naszą sprawą. Nie wiedzieliśmy, z kim  rozmawiamy - relacjonowało nam małżeństwo.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.