MZK w Opolu przybyło pasażerów. "Ale oferta mogłaby być lepsza. Autobusy powinny jeździć częściej"

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Piotr Guzik

MZK w Opolu przybyło pasażerów. "Ale oferta mogłaby być lepsza. Autobusy powinny jeździć częściej"

Piotr Guzik

W 2018 roku Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu przewiózł blisko 20 mln pasażerów. Prezes spółki podkreśla, że zainteresowanie autobusami miejskimi regularnie rośnie. - Mimo wszystko nadal jest jeszcze wiele do zrobienia – komentuje Maciej Lamm ze Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonej Mobilności "Opole w ruchu".

19 mln 760 tys. – tylu pasażerów skorzystało z oferty opolskiego MZK w 2018 roku. Rok wcześniej miejskimi autobusami podróżowało 19 mln 470 tys. pasażerów. To oznacza, że MZK przewiozło o 290 tys. osób więcej (wzrost o blisko 1,5 proc.).

Tadeusz Stadnicki, prezes MZK, zauważa, że to kolejny rok, gdy w miejskich autobusach przybywa pasażerów. Wskazuje dwie przyczyny: zmianę granic miasta z początkiem 2017 roku (wtedy w granicach Opola znalazło się dwanaście miejscowości z gmin Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice i Prószków) oraz zmiany w samym systemie komunikacji miejskiej.

- Wzrost popularności komunikacji miejskiej na terenach przyłączonych do Opola jest też dowodem na to, że takiej oferty - regularnej, atrakcyjnej cenowo i komfortowej komunikacji miejskiej - w tych dzielnicach brakowało. Ten obszar działalności MZK należałoby rozwijać, ponieważ w ten sposób można również bezpośrednio wpłynąć na spadek liczby samochodów wjeżdżających każdego dnia do Opola – komentuje Maciej Lamm ze Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonej Mobilności "Opole w ruchu".

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Staram się, by czytelnicy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się miasto oraz co planują władze. Śledzę poczynania polityków i piszę o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie. Jeśli jest coś, co w Opolu trzeba poprawić, nie wahaj się do mnie napisać lub zadzwonić.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.