Możemy pomóc Gabrysi w walce z chorobą

Czytaj dalej
Fot. Archiwum rodzinne
(aj)

Możemy pomóc Gabrysi w walce z chorobą

(aj)

Rodzina chorej na białaczkę Gabrysi z Rzeszyna prosi o pomoc. Potrzebne są pieniądze na leczenie dziewczynki i remont domu.

Choroba spadła na rodzinę nagle. Radosna, skora do zabawy Gabrysia Lewicka nie miała żadnych poważnych objawów choroby. Niedawno okazało się jednak, że dziewczynka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

- Chwilowo jesteśmy przypisani do średniej grupy ryzyka, ale to jest zależne od wyników badań genetycznych, na które czeka się 33 dni - mówi pani Krzysia, mama dziewczynki.

Gabrysia ma trzy latka, mieszka w Rzeszynie z rodziną, ma półroczną siostrę Lenkę. Jakiś czas temu trzylatka zaczęła miewać stany podgorączkowe. Kiedy temperatura wzrosła, rodzice zwrócili się do lekarza. Po serii badań i wizycie w szpitalu okazało się, że Gabrysia ma zapalenie płuc, powiększoną wątrobę i płyny wokół jelit.

- Przyspieszone badanie posiewowe krwi wykazało blasty, po czym karetką przewieziono nas do Bydgoszczy na oddział onkologiczny, dając cichą nadzieję, że może to być mukowiscydoza - mówi pani Krzysia. Niestety potwierdziła się diagnoza, że to białaczka.

- Olbrzymi szok dla wszystkich, tym bardziej że w rodzinie nie było nikogo, kto by miał białaczkę. Pierwszy tydzień pobytu na oddziale, to seria badań sprawdzających zaawansowanie choroby, wpływu jej na narządy. Ciągłe kłucia pobieranie krwi, tęsknota za domem...

Dziewczynkę czeka długie leczenie. Dlatego dalsza rodzina i przyjaciele rozpoczęli akcję pomocy, zbiórkę pieniędzy na koszty leczenia oraz remontu domu, w którym mieszka Gabrysia. Dziewczynce można pomóc przekazując 1 procent podatku. KRS 0000 38 22 43 cel szczegółowy 1%: pomoc dla Gabrysi Lewickiej, numer konta BS Strzelno/o Jeziora Wielkie 32 8159 0003 2002 0014 5280 0006 z dopiskiem pomoc dla Gabrysi.

aj

(aj)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.