Moje miasto - moja duma. Uczniowie wykazują się wiedzą i znajomością swojego miasta i gminy

Czytaj dalej
Fot. mbp
Karolina Rokitnicka

Moje miasto - moja duma. Uczniowie wykazują się wiedzą i znajomością swojego miasta i gminy

Karolina Rokitnicka

Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim zorganizowała konkurs historyczny „Kowalewo Pomorskie moja duma - moje miasto”.

Była to już 22 edycja zmagań dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy. Zadaniem uczestników było napisanie pracy literacko-historycznej. Jakub Witkowski z SP Kowalewo Pom. zdobył wyróżnienie za realizację tematu „Jestem przewodnikiem wycieczki po Kowale-wie”. W kategorii „Historia Kowalewa ukryta w baśniach i legendach” wygrała Zuzanna Hejnowska - Publiczne Gimnazjum. Drugi uplasował się Kacper Lewandowski - SP Wielka Łąka, a trzecia Martyna Boniecka - SP Kowa-lewo. Najciekawiej temat „Mój Honorowy Obywatel Kowalewa Pomorskiego” zrealizował Dawid Oleś - SP Kowalewo. Drugie miejsce zajął Dominik Kula - ZS Kowalewo, a trzecie - Krzysztof Szyczewski z SP Kowalewo. W kategorii „Historia mojej miejscowości widziana obiektywem aparatu” wyróżnienie zdobył Kacper Stankiewicz - SP Kowalewo. Dodatkowo Kacper i Dawid za prace szczególnie godne uwagi zdobyli dodatkową nagrodę - monografię Kowalewa ufundowaną przez burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Wszystkie prace zostaną oprawione i będą udostępniane czytelnikom w Miejskiej Bibliotece w Kowalewie. Nagrodzone opublikowane zostaną w „Gońcu kowalewskim”.

Biblioteka zorganizowała też konkurs plastyczny dotyczący miasta. Zabytki Kowalewa odwzorowywały dzieci z Publicznego Przedszkola, uczestnicy WTZ i koła plastycznego przy filii bibliotecznej w Wielkim Rychnowie. Wszyscy otrzymali dyplomy, upominki dla grupy, słodycze oraz książki.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.