Młodzieży z domów dziecka nie będzie grozić bezdomność. Znajdą schronienie w "Barce" pod Strzelcami Opolskimi

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Młodzieży z domów dziecka nie będzie grozić bezdomność. Znajdą schronienie w "Barce" pod Strzelcami Opolskimi

Radosław Dimitrow

Młode osoby opuszczające domy dziecka lub rodziny zastępcze dostaną schronienie w Barce pod Strzelcami Opolskimi. Stowarzyszenie oferuje im w pełni umeblowane kawalerki, by nie skończyli na ulicy.

To nowy projekt podstrzeleckiej „Barki”, która do tej pory kojarzona była głównie z oferowaniem schronienie bezdomnym. Stowarzyszenie rozszerzyło działalność i od niedawna pomaga też młodzieży, która z racji wieku musi opuścić dom dziecka lub rodzinę zastępczą (następuje to zazwyczaj po skończeniu 18 lat lub studiów). Mieszkań powstało łącznie 9. Zostały one ulokowane w wyremontowanym budynku w Błotnicy Strzeleckiej

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.