Miss krasula wychodzi na wybieg przed dojeniem

Czytaj dalej
Krzysztof Strauchmann

Miss krasula wychodzi na wybieg przed dojeniem

Krzysztof Strauchmann

To jedyne wybory miss, w których kandydatki wychodzą na wybieg kompletnie nagie. A sędziowie bez skrępowania oglądają i oceniają ich piersi. Przepraszam... ich wymiona.

Zapraszam do naszego Arłamowa - prezes Ośrodka Hodowli Zarodowej w Głogówku Grzegorz Arian staje w drzwiach dużej obory. Budynek w Biedrzychowicach normalnie stoi zamknięty. Jednak wiosną na dwa miesiące zamienia się w ośrodek przygotowawczy i szkoleniowy dla krowiej kadry. Osiemnaście wyselekcjonowanych krasul i jałówek spędza tutaj 12 tygodni, oddzielone od reszty stada, pod okiem najlepszych hodowców OHZ. Finał przygotowań już w piątek 15 czerwca. W Kamieniu Śląskim najpiękniejsze wystąpią na wybiegu Opolagry 2018 - Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Tydzień później najlepsze sztuki pojadą na X Ogólnopolską Wystawę Bydła Hodowlanego w Szepietowie na Podlasiu.

Strzyżenie, depilacja, fryzura na brzuchu

Tuż za wejściem operuje mistrz fryzjerski Alberto Medina, w branżowym nazewnictwie - fitter, czyli osoba zajmująca się strzyżeniem krów na wystawy. Alberto przyjechał do Biedrzychowic z Hiszpanii.

- Jestem fryzjerem, zajmuję się tylko obcinaniem sierści u krów mlecznych, przeważnie rasy holsztyno-fryzyjskiej - tłumaczy mistrz. - Najpierw pracowałem ze zwierzętami w Hiszpanii. Potem wyjechałem do Kanady, gdzie w czasie pokazów nauczyłem się strzyżenia.

 • Wygląd krowiej piersi ma duże znaczenie.
 • Można go poprawić, regulując wypełnienie wymion mlekiem.
 • Krowie kandydatki przygotowuje się na specjalnym zgrupowaniu.
 • Ich fryzjer przyjeżdża z Hiszpanii.
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.