Ewa Abramczyk-Boguszewska

Mirosława Kaczyńska: - Musimy liczyć się z przepełnionymi szkołami i zwolnieniami

- Dopiero zaczynamy odczuwać skutki reformy oświaty, które weszła w życie we wrześniu - mówi Mirosława Kaczyńska z ZNP. Fot. Wojciech Arkuszewicz - Dopiero zaczynamy odczuwać skutki reformy oświaty, które weszła w życie we wrześniu - mówi Mirosława Kaczyńska z ZNP.
Ewa Abramczyk-Boguszewska

W tym roku nadal musimy liczyć się z przepełnionymi szkołami i zwolnieniami nauczycieli - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes bydgoskiego ZNP.

Właśnie skończył się pierwszy semestr w zreformowanej szkole. Tej z siódmą klasą w podstawówce i wygaszaniem gimnazjów. Były zwolnienia nauczycieli, ale większość ma pracę, choć często w wielu szkołach. Wydaje się, że wszystko jakoś się rozkręciło. Najgorsze już za nami?
Zdecydowanie nie. Dopiero zaczynamy odczuwać skutki reformy.

Nowy system oświaty rujnuje wysiłek nauczycieli. Niszczy to, co wypracowali przez lata i szkodzi dzieciom. Nowy nie znaczy lepszy - uważa Mirosława Kaczyńska, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bydgoszczy, nauczycielka z 30-letnim stażem.

Zapraszamy do czytania pełnej wersji rozmowy w plus.pomorska.pl

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.