Minister Jerzy Kwieciński w Opolu na konwencie marszałków: Będziemy mocniej wspierać mniejsze regiony, a nie tylko metropolie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik (O)
Edyta Hanszke

Minister Jerzy Kwieciński w Opolu na konwencie marszałków: Będziemy mocniej wspierać mniejsze regiony, a nie tylko metropolie

Edyta Hanszke

- Opolszczyzna jest w czołówce regionów pod względem dzielenia i wypłacania unijnych pieniędzy - mówi minister Jerzy Kwieciński. - Ale w porównaniu z poprzednią perspektywą w całym kraju jest gorzej, więc w 2018 roku przyspieszamy z inwestycjami - zapowiedział.

Minister inwestycji i rozwoju był gościem pierwszego w tym roku posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP, które odbyło się w Opolu pod przewodnictwem opolskiego marszałka Andrzej Buły.

Jednym z podejmowanych tematów był rozwój kraju i województw, w kontekście pozyskania na ten cel kolejnych pieniędzy unijnych w rozdaniu po 2020 roku.

Opolszczyzna jest na trzecim miejscu pod względem podziału unijnej puli, którą dysponuje (podpisano umowy na ponad 50 proc.) i na pierwszym miejscu pod względem wartości zrealizowanych projektów (rozliczono ok. 15 proc.).

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.