Mimo obaw Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach wciąż ma się dobrze

Czytaj dalej
Fot. Arek Gola
Kamila Rożnowska

Mimo obaw Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach wciąż ma się dobrze

Kamila Rożnowska

Około 6 tys. uczestników z 30 krajów, 100 wystawców i 100 wydarzeń - dziś zaczyna się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Szósty kongres udało się zorganizować dzięki mocniejszemu wsparciu Katowic oraz prywatnych firm, członków RIG. I kredytowi w wysokości 480 tys. zł. - Obojętność rządu wobec tego wydarzenia nie ułatwia nam myślenia o przyszłości - mówił wprost Donocik.

Podsumowanie ubiegłorocznej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw nie napawało, niestety, optymizmem. Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i organizator wydarzenia, jeszcze w zeszłym roku otwarcie przyznawał, że nie wiadomo, czy siódma edycja tej dużej imprezy się odbędzie.

Powód? Problemy z pozyskaniem pieniędzy na organizację tego wydarzenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o wsparcie sektora publicznego, którego zaangażowanie pokrywało ok. 40 proc. kosztów, a w zeszłym roku stanowiło pojedynczy procent.

Szósty kongres udało się zorganizować dzięki mocniejszemu wsparciu Katowic oraz prywatnych firm, członków RIG. I kredytowi w wysokości 480 tys. zł.

- Obojętność rządu wobec tego wydarzenia nie ułatwia nam myślenia o przyszłości - mówił wprost Donocik.

Co ciekawe jednak, choć podczas kongresu mówiło się, że siódma edycja stoi pod znakiem zapytania, to już wtedy zarezerwowano Międzynarodowe Centrum Kongresowe na ten rok, jak gdyby żadnych zgrzytów nie było i impreza miała się odbyć zgodnie z planem. I tak też się stało. Sprawy finansowe wciąż są trudnym tematem, ale - koniec końców - udało się.

Dzisiaj w Katowicach rozpoczyna się siódma edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tradycyjnie już patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Dziennik Zachodni”.

Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Uwolnić biznes”. To wielopłaszczyznowy postulat. Bo z jednej strony chodzi o weryfikację stanu prawnego i samego otoczenia biznesu, w którym firmy działają. Z drugiej strony, ma wyrazić gotowość przedsiębiorców do zmian stanu prawnego, zmiany swojego podejścia do prowadzenia biznesu, otwarcia na nowe technologie i innowacje oraz nowe wyzwania międzynarodowe w globalizującym się świecie.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kamila Rożnowska

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.